ورزش بعد از زایمان

 

 اطلاعات مفید دوران بارداری

 

 


تبلیغات


تغذیه سالم

پیام هفته

 

قرصهای ویتامینD موجود در بازار 50000واحدی هستند که برای بزرگسالان مصرف هر دوهفته یکی آن معمولا برای تامین ویتامین کافی است.


فرورفتگی ثابت نوک سینه که اخیرا ایجاد شده باشد وبا دستکاری به حالت اول برنگردد میتواند نشانه ابتلا به سرطان سینه باشد و باید دقیقا بررسی شود. گاهی در معاینه متوجه توده ای زیر هاله یا نوک پستان میشویم.


  نوعی از سرطان در نوک سینه بروز میکند که بیماری پاژه نامیده میشود و در آن نوک سینه پوسته پوسته شده و دچار سوزش خارش قرمزی و گاهی سفتی شده و به غلط با تشخیص اگزما تحت درمان قرار میگیرد. که گاهی به هاله و پوست اطراف هم کشیده میشود. که با نمونه برداری تشخیص قطعی میشود.

درباره چربى هايى كه مصرف مى كنيد دقت كنيد. قطعا بسيارى از انواع چربى ها سبب افزايش سطح استروژن در بدن مى شود كه خود خطر ابتلا به سرطان سينه را افزايش مى دهد.

 

 
 

جستجوتوجه :

صفحه مورد نظر پيدا نشد

[ صفحه اصلی ]

عضويت سریع
شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:
 

پیام مدیر

 

 

با داشتن اراده قوی مالک همه چیز هستید .

 

بازدیدکنندگان گرامی وب سایت جامع بیماری های پستان جهت بهره مندی از تمامی امکانات سایت لطفاً در سایت عضو شوید .

 
 مقالات

مقالات ویژه همکاران

               فارسی (FA)

              انگلیسی (EN)
 

تغذیه بارداری


 


غذا ، تغذیه و سرطان

 

 

سوالات شیری

 


اینستاگرام

 


آگاهی از سرطان پستان

 

معاینات ماهیانه از چه سنی باید انجام شود؟

زنان باید از سن 20 سالگی و پس از پایان دوره ی قاعدگی هر ماه با انجام معاینه ی پستان، پزشک را در تشخیص احتمالی مشکلات پستان یاری کنند و از سن 35 سالگی نیز به طور سالیانه جهت معاینه به پزشک مراجعه کنند.

اولین ماموگرافی باید در سن 35 سالگی انجام شود و در صورت عدم وجود مشکل هر سال یکبار تکرار شود.

تاثیر سابقه ی خانوادگی در ابتلا به سرطان پستان چگونه است ؟

در ابتلا به سرطان پستان ، نقش ارث تنها 5 تا 10 درصد است، لذا زنانی که دارای سابقه ی خانوادگی ابتلا به سرطان پستان هستند، هر چند باید با مراجعه به پزشک به طور مرتب پیگیری های لازم را انجام دهند ولی نگرانی از این مسئله به مراتب تهدید کننده تر است.

چگونه از سرطان پیشگیری کنیم؟

تغذیه نادرست ، افزایش وزن خصوصاً در سنین پس از یائسگی و عدم فعالیت بدنی مهمترین عوامل در افزایش خطر ابتلا به سرطان است. تنها چند ساعت فعالیت بدنی مناسب در هفته موجب کاهش 30 درصدی خطر ابتلا به سرطان پستان می شود.
نقش برخی از عوامل در افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان مانند: زایمان پس از سن 30 سالگی، مصرف قرص های پیشگیری از بارداری ( به صورت مداوم و به مدت 10 تا 15 سال) و هورمون درمانی به اثبات رسیده است .