تاریخ : جمعه، 27 مهر ماه، 1397
موضوع : دانستنی

سرطان پستان grade III 

 

 

در درجه III معمولا سرطان فراتر از پستان گسترش پیدا کرده است و گره­ های لنفاوی را نیز درگیر کرده است. معمولا تعداد زیادی از گره­ های لنفاوی حاوی سلول­های سرطانی هستند، یا تومور آن‌ قدر بزرگ است که به سمت دیوار قفسه سینه و پوست پستان رشد کرده است. معمولا ترکیبی از روش­های درمانی بیشتری اثر را دارد.

 

درمان ­ها

شیمی­ درمانی: در بعضی از موارد که جراحی قابلیت انجام ندارد، شیمی ­درمانی درمان اصلی سرطان­های پستان درجه III خواهد بود.

جراحی: در بعضی از زنان ماستکتومی انجام می­ شود که طی آن کل بافت پستان خارج خواهد شد. در هرکدام از جراحی­ ها، جراح ممکن است یک یا چند گره لنفاوی را هم خارج کند. بعد از انجام ماستکتومی، ممکن است شما تصمیم بگیرید عمل جراحی بازسازی پستان انجام دهید.

پرتودرمانی: می­ تواند سلول­های سرطانی که باقی مانده ­اند را از بین ببرد. این درمان معمولا بعد از لامپکتومی انجام می ­شود. زنانی که مبتلا به سرطان پستان درجه III هستند، معمولا بعد از ماستکتومی نیز پرتودرمانی انجام می­ دهند.

هورمون درمانی: برای سرطان‌هایی که در آن‌ها هورمون­های زنانه باعث رشد سلول­های سرطانی می­ شوند، گزینه مناسبی بعد از جراحی خواهد بود. به این نوع سرطان­ها، سرطان­ های گیرنده هورمون مثبت می­ گویند. دارودرمانی می­تواند مانع از اتصال هورمون­ها به سلول­های سرطانی شود.

این داروها عبارت‌اند از: Tamoxifen برای تمام زنان، Anastrozole (Arimidex)، exemestone (Aromesin) و Letrozole (Femara) برای زنان یائسه. زنانی که هنوز یائسه نشده ­اند، ممکن است تصمیم بگیرند، تخمدان­هایشان را خارج کنند تا هورمونی در بدن آن‌ها ساخته نشود و به رشد سلول­های سرطانی کمک نکند. آن‌ها همچنین می­ توانند از داروهای که باعث توقف هورمون­ سازی تخمدان­ها می­ شوند، مانند Leuprolide (Lupron) یا goserilin (Zoladex) استفاده کنند.

هدف­ درمانی: یک روش جدیدتر است. حدود ۲۰% زنان مبتلا به سرطان پستان دارای مقادیر زیاد پروتئین HER2 در سلول­های سرطانی خود هستند و این می­ تواند به رشد و تکثیر سرطان کمک کند. Trastuzumab (Herceptin) دارویی است که برای درمان سرطان­های HER2 مثبت تأییدیه گرفته است. این دارو مانع تأثیرگذاری این پروتئین برای تسریع شد سلول­های سرطانی می­ شود و تأثیر بعضی از داروهای شیمی­ درمانی را نیز افزایش می­ دهد.

آزمایش کلینیکی: گزینه دیگری است که می­ تواند مدنظر باشد. آن‌ها تعداد زیادی از زنان مبتلا به سرطان درجه III را می­پذیرند و به ­آن‌ها امکان دسترسی به درمان­های جدیدتر را می­ دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با پزشکتان صحبت کنید.

 


سرطان پستان grade III

منبع این مقاله : :وب سایت جامع بیماری های پستان
آدرس این مطلب : http://drnikpouri.com/210/سرطان-پستان-grade-III/