تاریخ : سه شنبه، 14 مهر ماه، 1394
موضوع : دانستنی

بازسازی پستانبطور عمده بازسازی پستان به مفهوم جراحی پستان س از برداشت یک عضو در سرطان پستان است . این عمل نه تنها یک علم ، بلکه یک هنر است . بنابراین وجود یک جراح ماهر و با تجربه از یک سو و انتخاب دقیق بیماران از سوی دیگر ، ضروری است .

اگرچه در برخی موارد سرطان پستان ، انجام جراحی های با حفظ پستان نیاز به انجام بازسازی را مرتفع می سازد ، ولی هنوز در بسیاری از موارد بیماری بهترین روش درمانی برداشت کامل پستان است .

همچنین در مواردی که بیمار تحت اعمال جراحی با حفظ پستان قرار می گیرد در صورت بروز عود ، در اغلب بیماران برداشت کامل پستان ضرورت دارد . در این موارد بازسازی مجدد پستان نه تنها باعث نگهداری و حفظ ساختار ظاهری بدن بیمار می شود ، بلکه در مورد بسیاری از بیماران، از نظر روحی و روانی نیز اثرات مثبتی بر آنها دارد .

بازسازی پستان چیست ؟

 

در ابتدا بیمار باید آگاهی کاملی از آنچه جراح می تواند انجام دهد ، داشته باشد .بیمار باید بداند که ممکن است بتوان دوباره برای او پستان جدیدی ساخت ولی این به آن معنا نیست که پستان جدید از نظر اندازه و ساختار صددرصد مشابه پستان قبل از عمل بیمار باشد .

بازسازی پستان برای همه بیماران انجام نمی شود ، در واقع ممکن است هر بیماری کاندید مناسبی برای این عمل نباشد . هم چنین بسیاری از بیماران ترجیح می دهند که هیچ اقدامی در این رابطه به عمل نیاوردند یا اینکه از پستانهای مصنوعی استفاده کنند .

 

((توجه داشته باشید که بازسازی پستان نمی تواند یک پستان جدید با همان مشخصات قبلی ایجاد کند ، بلکه در بهترین شرایط ، وضعیتی شبیه به پستان برداشته شده از نظر شکل و قوام فراهم می کند . ))

 

از نظر زمانی انجام بازسازی پستان می تواند بصورت همزمان با عمل جراحی برداشتن پستان و یا صعود تأخیری پس از انجام درمانهای مکمل (شیمی درمانی،اشعه درمانی)انجام گیرد .در مطالعات انجام شده ثابت شده است که انجام بازسازی پستان ، تأثیری در طول عمر بیماران و همچنین در تشخیص موارد عود بیماری نداشته است .بازسازی پستان می تواند با استفاده از مواد مصنوعی یا نسوج بدن خود شما انجام شود . در این عمل بازسازی هاله و نوک پستان را نیز می توان انجام داد .

 

 

انواع روش های بازسازی پستان

 

روش های مختلفی برای ساختن یک پستان جدید برای بیمارانی که عمل برداشت پستان برای آنها انجام شده است وجود دارند . پستان جدید ممکن است کاملاً طبیعی به نظر برسد ، اما حس لمس و عملکرد آن مختل باشد .نتیجه نهایی عمل ، به مهارت جراح و روشی که استفاده می کند ، همچنین به قابلیت ترمیمی بدن شما و انتظارات شما بستگی دارد .

 

 

ادامه دارد ...

 

 
منبع این مقاله : :وب سایت جامع بیماری های پستان
آدرس این مطلب : http://drnikpouri.com/102/بازسازی-پستان/