سوالات خود را در مورد بیماری های پستان در این قسمت مطرح کنید

مدیر انجمن: dr_nikpouri

موضوع جدید ارسال پست
shayda37047
کاربر جدید
کاربر جدید

پست توسط shayda37047 »

سرکار خانم دکتر نیک پوری
با سلام و احترام

اینجانب خانمی 33 ساله و متاهل هستم . 7 ماه پیش فیبرو آدنومی 4cm به تشخیص پزشکان از سینه راست من خارج شد . در آن زمان غیر از مورد مذکور، تعداد غدد متعددی از فیبرو آدنومها نیز در هر دو سینه با سایز های متفاوت دیده می شد اما اندازه قابل توجهی نداشتند. اکنون بعد از گذشت چند ماه و با سونوگرافی مجدد از آنها مشهاده شد که اندازه اکثر آنها تقریبا دو برابر شده است حتی یکی از آنها که در سینه چپ اندازه آن 7*14 mm بود اکنون به 19*23 mm افزایش یافته است. با وجود رشد سریع این غدد احتمال اینکه تا 6 ماه دیگر به اندازه ای برسد که مجبور به جراحی مجدد شوم زیاد است . دکتر سونوگراف به من گفتند باید داروهایی نظیر دانازول و ... استفاده کنم تا از رشد سریع آنها جلوگیری کند . به پزشک جراح معروفی مراجعه نمودم و از ایشان یاری خواستم ولی ایشان معتقد بودند هیچ دارویی نباید استفاده کنم چون غیر از اینکه فایده ای ندارد بلکه عوارض جانبی فراوانی نظیر افزایش و رشد موهای زائد در صورت و سینه ، خشن شدن صدا ، کم شدن میل جنسی و ... را در پی دارد. لازم به ذکر است که در این چند ماه تا حدودی رژیم غدایی را رعایت کرده ام و از ترکیبات کافئین دار ، سوسیس و کالباس و ... استفاده نکرده ام و با توصیه دیگران که به ورزش کردن معتقد بودند، دائماً شنا میکردم ولی متاسفانه این رویه رو به رشد ادامه داشت. این مساله مرا خیلی ناراحت و سردرگم نموده است . نمی دانم باید چه کاری انجام دهم تا رشد این غدد کاهش یابد تا درگیر جراحی مجدد نگردم. با توجه به اینکه غدد دیگر نیز دائما در حال رشد هستند و اگر به همین شکل دامه یابد، باید 6 ماه یکبار این جراحی را انجام دهم.
پیشاپیش از راهنمائی شما صمیمانه کمال تشکر را دارم.
با سپاس فراوان
ش_م

dr_nikpouri
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط dr_nikpouri »

با سلام به شما دوست عزیز

ابتدا به شما پیشنهاد می کنم که نگران نباشید. هر 3-6 ماه با سونوگرافی توده ها را کنترل کنید. چون جواب پاتولوژی قبلی شما خوب بوده ، می توان با سونوگرافی تحت نظر باشید .لزوماً تمام فیبرو آدنوم ها نیاز به برداشتن ندارند.
موضوع جدید ارسال پست