سوالات خود را در مورد بیماری های پستان در این قسمت مطرح کنید

مدیر انجمن: dr_nikpouri

موضوع جدید ارسال پست
minalakeh
کاربر جدید
کاربر جدید

پست توسط minalakeh »

با سلام نمیدونستم کجا باید مطرع کنم موضوع رو بناراین یک مطلب جدید باز کردم شرمنده.

این متن سونوگرافی است یک راهنمایی در باره ی وضعییت سینه بفرمایید ممنون میشم چون تا حالا چندین جواب شنیدم نمیدونم کی درست میگه.

-------------------------------------------------------------------------------
افزایش اکوژنیسه ی منتشر و mottling بافت فیبروگلاندولار در بخش هایی از هر دو پستان بخصوص در نواحی مرکزی به نفع تغییرات فیبروکیستیک خفیف مشاهده میگردد(mild FCC)
اکتازی خفیف داکتال در نواحی رترو آرئولار دو طرف با حداکثر قطر 2.8 میلیمتر دیده شد.
توده فضاگیر cystic و یا solid واضحی در پستان چپ قابل رویت نیست.

یک ناحیه ندول مانند بیضوی با حدود مشخص و با نواحی cystic ظریف دارای posterior enhancement و نمای benign به ابعاد 13x10x5 میلیمتر در حدود ساعت 7 پستان راست نزدیک آرئول دیده میشود که مطرح کننده ندول فیبروکیستیک میباشد
پوست و نیپل ها نمای طبیعی دارد.
در نواحی آگزیلری دو طرف چند لنف نود reactive دارای اکوی مرکزی چربی با نمای benign دیده میشوند که بزرگترین آنها در طرف راست به ابعاد 13x6 میلیمتر و در طرف چپ به ابعاد 14x6 میلیمتر است.

-------------------------------------------------------------------------------------------
این بود متن سونگرافی . اگه بفرمایید موضوع چیه ممنون میشم در ضمن عرض کنم که سینه ی چپ من کمی متورم تر شده و درد و خارش دارد به طوری که حتی بروفن و ژلوفن هام دیگر اثر ندارد.
با تشکر از شما خانم دکتر

dr_nikpouri
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط dr_nikpouri »

با سلام به شما دوست عزیز

با توجه به این سونوگرافی بهتر است روزانه قرص ویتامین E با دوز 400 میلی گرم روزانه یک عدد مصرف کنید.رژیم غذایی مناسب داشته باشید. اگر به ما دسترسی دارید خیلی خوب است که با یک مراجعه حضوری تحت معاینه قرار گیرید. در غیر اینصورت حتماٌ باید تحت یک معاینه بالینی قرار گیرید. و سونوگرافی کنترل را در 6 ماه بعد از تاریخ این سونوگرافی تکرار کنید.
موضوع جدید ارسال پست