عمل جراحی فیبروآدنوم

سوالات خود را در مورد سرطان پستان در این قسمت وارد کنید

مدیر انجمن: dr_nikpouri

موضوع جدید ارسال پست
kosar
کاربر جدید
کاربر جدید
محل اقامت: شادگان
تشکر کرده: 1 دفعه

عمل جراحی فیبروآدنوم

پست توسط kosar »

[size=18][size=12]خانم دکتر من 18 سالمه و در سینه سمت چپ خود توده ی فیبروآدنوم دارم اولین باری که دردهایم شروع شد به دکتر مراجعه کردم و جواب سونوگرافی این بود:
در بررسی اولتراسوند پستان چپ:
پستان چپ دارای اکوی پارانشیم ونسج فیبروگلندولر هموژن و یکنواخت می باشد.
توده ی cystic در پستان چپ دیده نمی شود.
disruption یا distortion خطوط چربی anterior و retro mamilary دیده نمی شود.
یک ناحیه هایپواکو بیضوی شکل دارای posterior enhancement به ابعاد 9.5*7 میلیمتر در ساعت 10 پستان چپ با فاصله تقریبی 3cm از نیپل مشاهده شد که در درجه اول به نفع فیبروآدنوم میباشد.
بعد از این سونگرافی دردم بیشتر شد و این رو هم بگم که من هیچ دارویی استفاده نمیکنم به خاطر همین همانطور که دکتر گفته بود بعد از 6 ماه دوباره سونوگرافی کردم و جواب این بود:
در بررسی اولتراسوند پستان چپ:
پستان چپ دارای اکوی پارانشیم و نسج فیبروگلندولر هموژن و یکنواخت می باشد.
disruption یا distortion خطوط چربی anterior و retro mamilary دیده نمی شود.یک توده ی ovala shape هایپواکو هموژن با حدود مشخص با long axis موازی با سطح پوست به ابعاد 10*6.5mm در کوادران فوقانی داخلی برست چپ(ساعت 10 ) رویت میشود که در تطابق با سونگرافی قبلی تغییری پیدا نکرده است.
من الان میخوام عمل کنم و این توده رو در بیارم چون هم خیلی درد داره هم باعث میشه بعضی وقتا نتونم نفس بکشم حتی دستم هم درد میکند امیدوارم مرا راهنمایی کنید.[/size][/size]

dr_nikpouri
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط dr_nikpouri »

با سلام به شما

دوست عزیز با توجه به سونوگرافی و شرح حال شما این توده باید حتماً برداشته شود و یا حداقل نموته برداری شود.
موضوع جدید ارسال پست