فیبروآدنوما

سوالات خود را در مورد بیماری های پستان در این قسمت مطرح کنید

مدیر انجمن: dr_nikpouri

موضوع جدید ارسال پست
samiraahady
کاربر جدید
کاربر جدید

فیبروآدنوما

پست توسط samiraahady »

سلام .
من سمیرا31 ساله . ابتدا یک توده کوچک کاملا سطحی تقریباً 3 mm در سینه خود احساس کردم که بابت آن به پزشک مراجعه کردم. پزشک در معاینه عنوان کرد این توده ،چیزی نیست اما برای اطمینان سونوگرافی انجام دادم. در سونوی اول فقط در سینه راست در ساعت 9 و اندازه 5*7 با یک کانون هیپو اکو تشخیص داده شد که گفتند فیبروآدونوماست. اما مجدداً در مرکز دیگری مورد سونوگرافی قرار گرفتم که در آن سونو در سینه راست در ساعت 9 ،areolar margin oval iso-echoic well-defined mass با ابعاد 4*7 تشخیص داده شد.و همچنین در ساعت 2 توده‌ای با ابعاد 4.5*10 دیده شد همانند توده قبل و علاوه بر آن ددر سینه چپ هم یه توده با حاشیه مشخص با ابعاد 3.5*10 که تمامی اینها ظاهر فیبرو آدنوما را در سونو نشان می‌دهند. بعد از سه ماه مجدداً سونو انجام دادم اینبار علاوه بر موارد یاد شده چند توده با ابعاد کوچکتر با مشخصات فیبروآدنوما دیده شد . اما در ساعت 9 سینه راست 2 توده یکی با ابعاد 2.5*5.5 و دیگری 4*9.5 در areolar margin دیده شد که گفتعه می‌شود همان توده 5*7 است که 2 میلیمتر افزایش داشته. در حال حاضر پزشک برای من نمونه‌گیری با سوزن را تجویز نموده‌اند البته گفتند می‌توانم 3 ماه بعد مراجعه کنم و تحت سونوی مجدد قرار بگیرم. حالا می‌خواهم بدانم آیا انجام نمونه‌گیری به صلاح است و اگر توده فیبروآدنوما نباشد در رشد آن سرعت ایجاد نمی‌کند؟ از کجا می‌توان فهمید که دو توده دیده شده در ساعت 9 همانی است که افزایش داشته؟

dr_nikpouri
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط dr_nikpouri »

با سلام به شما دوست عزیز

نمونه برداری از توده پیشنهاد خوبی است.
هیچ ارتباطی هم بین نمونه برداری و رشد توده وجود ندارد.
موضوع جدید ارسال پست