سوال در مورد فیبروادنوم

سوالات خود را در مورد بیماری های پستان در این قسمت مطرح کنید

مدیر انجمن: dr_nikpouri

موضوع جدید ارسال پست
fereshteh
کاربر جدید
کاربر جدید

سوال در مورد فیبروادنوم

پست توسط fereshteh »

با سلام خدمت خانم دکتر نیک پوری من 30 سال سن دارم و 10 ماه است که ازدواج کردم. 8 سال پیش در سینه راست خود توده ای را حس کرده و با مراجعه به دکتر و انجام سونوگرافی مشخص شد که فیبرو ادنوما می باشد.1سال پیش با انجام سونوگرافی مجدد مشخص شد که این توده به2 عدد افزایش یافته3 ماه پیش در سونوی مجدد نتیجه به شرح زیر بوده است.
نمای بافتی پستانها با ارجحیت بافت فیبروگلاندولر استرومال میباشد. در قسمت فوقانی- داخلی پستان راست بین ساعتهای 12 و1 یکoval hypoechoic massبه ابعاد mm 40*30*13
مشاهده شد که مطرح کننده فیبروادنوم یا سایر علل bening است.همچنین در ساعت 11 و با فاصله 40mm از نیپل mass مشابهی به ابعاد 14*10*8 mm دیده شد. در پستان چپ ضایعه فضاگیر solid or cystic مشاهده نمی شود.

ودر برسی نواحی اگزیلری ضایعه پاتولوژیک مشهود نمی باشد. سونوگرافی کنترل 4 ماه بعد توصیه میشود.

در ضمن بیشتر اوقات هم درد دارم .خیلی فکرم رو مشغول کرده .از 3 ماه پیش هم دکتر زنان به من ویتامین E و قرص روغن گل مغربی تجویز کرده بود که مصرف کردم .راستی میخوام بچه دار بشم ایا حاملگی برام مشکلی ایجاد میکنه؟ یا اینکه اول باید جراحی کنم؟
لطفا راهنمایی کنید منو . با تشکر.

dr_nikpouri
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

در پاسخ به سوال فیبروآدنوم

پست توسط dr_nikpouri »

با سلام به شما دوست عزیز

اگر جواب سونوگرافی فیبروآدنوم باشد جای نگرانی نیست.ولی سونو گرافی حتما" باید تکرار شود و درعین حال معاینه فیزیکی هم انجام شود.در صورت تمایل میتوانید در روزهای سه شنبه صبح بدون وقت قبلی (چون عضو سایت ما هستید.)به مرکز ما مراجعه کنید تا کلیه اقدامات لازم در مورد شما فرشته عزیز بعمل آید و خیالتان آسوده گردد.
موارد بارداری و علت درد شما هم پس از بررسی کامل مشخص می شود. فرشته جان نگران نباش.
آدرس و شماره تلفن مرکز در صفحه اول سایت موجود است.
موضوع جدید ارسال پست