فیبرو ادنوما

سوالات خود را در مورد بیماری های پستان در این قسمت مطرح کنید

مدیر انجمن: dr_nikpouri

موضوع جدید ارسال پست
banoo
کاربر جدید
کاربر جدید

فیبرو ادنوما

پست توسط banoo »

با سلام خانم دکتر نیکپوری
خانمی 31 ساله هستم؛زایمان و حاملگی نداشته ام.در سینه چپم از 5 سال پیش در معاینات شخصیم توده ای احساس کردم که پس از سونوگرافی به تشخیص پزشک،فیبرئ (در انزمان گفتند فیبروکیستیک!) به اندازه 1.5 *1 سانتیمتر دیده شد که تجویز دارویی خاصی هم صورت نگرفت.از انجایی که یکی از عمه هایم بر اثر سرطان سینه و یکی دیگراز عمه هایم+مادربزرگ پدریم+داییم بر اثر تومور مغزی فوت کرده اند،بطور مرتب برای چک اپ سینه به پزشک زنان و سونوگرافی سینه هر 6 ماه یا حداکثر 1 سال مراجعه میکنم.از 4 سال پیش اندازه فیبر موجود در سینه ام به 3.5* 1.7 سانتیمتر افزایش یافته و طبق تشخیص پزشک جدید فیبروادنوما تشخیص داده شد!خانم دکتر در صورتیکه اندازه این توده بزرگتر شد برای برداشتن ان اقدام کنم؟! اصلا نمیخام ریسکی کنم،اگر احتمال سرطانی شدن دارد،لطفا مرا راهنمایی کنید تا هر چه زودتر اقدام کنم.با توجه به اینکه از 4 سال پیش تقریبا اندازه فیبرو ادنومای سینه چپم تغییر چندانی نکرده!
با تشکر فراوان از شما،منتظر پاسخ تخصصی شما هستم
بانو

dr_nikpouri
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط dr_nikpouri »

با سلام به شما دوست عزیز

در مورد سوال شما باید توضیح دهم که اگر توده گزارش شده در سونوگرافی 3 (سانتیمتر ) باشد باید اقدامات در مانی لازم حتماً در مورد آن انجام گیرد. مرکز پستان ما آماده راهنمایی و مشاوره و کمک به شما می باشد.
موضوع جدید ارسال پست