آیا بارداری خطر ابتلا به سرطان سی

سوالات خود را در مورد بیماری های پستان در این قسمت مطرح کنید

مدیر انجمن: dr_nikpouri

موضوع جدید ارسال پست
fibroadenoma
کاربر جدید
کاربر جدید

آیا بارداری خطر ابتلا به سرطان سی

پست توسط fibroadenoma »

با سلام وخسته نباشید خدمت شما و تشکر از سایت پر محتوای شما
اگر یادتون مونده باشه من خواهر م توسن 27سالگی ودر زمان شیردهی متوجه یه توده در پستان راست خود شد که مکان این توده قسمت فوقانی سینه و نزدیک به زیر بغل بود با برداشت توده و شیمی درمانی و برق درگیر متاستاز استخوانی و کبدی و درنهایت ریه شد بعد هم .... الان 8ماه از اون قضیه میگذره آیا برای اون بچه ای که از شیر خواهرم تغذیه میکرد مشکلی در آینده پیش نمیاد .؟آیا امکان سرطان در طی حاملگی چند برابر میشه؟ من هم یه فیبروآدنوم 8mm تو سینه راستم داشتم که جراحی کردم هفته بعد هم که دقیقا 6 ماه میشه سونو دارم آیا امکانش هست که با حاملگی مجدد خطری منو تهدید کنه زایمان اولم سال 87 بوده از این موضوع میترسم که بعد از زایمان ضعف و کم خوابی باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی من بشه لطفا در این رابطه یه توضیحی بدید ممنون از لطفتون .

dr_nikpouri
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط dr_nikpouri »

با سلام به شما

فرزند خواهر شما باید مثل همه بچه هایی که مادرشان مبتلا به سرطان پستان در سنین جوانی است باید از مراقبتهای ویژه برخوردار باشد.یعنی 10 سال زودتر از سن ابتلا مادر یعنی 17 سالگی مراقبتها را شروع کند.سرطان در دوران حاملگی افزایش نمی یابد ولی سرطانهایی که در دوران حاملگی تشخیص داده می شود معمولا" از نوع بدخیم هستند.فیبروآدنوم همانطور که بارها گفتیم خطر سرطان را افزایش نمی دهد.ولی بهتر است قبل و حین دروران بارداری تحت مراقبتهای کامل سینه باشید تا مشکلی پیش نیاید
موضوع جدید ارسال پست