میشه لطفا کمک کنین :( مشکل کیست و ع

سوالات خود را در مورد بیماری های پستان در این قسمت مطرح کنید

مدیر انجمن: dr_nikpouri

موضوع جدید ارسال پست
saharkhanum
کاربر جدید
کاربر جدید

میشه لطفا کمک کنین :( مشکل کیست و ع

پست توسط saharkhanum »

سلام خانوم دکتر خسته نباشید

من یه توده یا غده (واقعا نمیدونم اسمش چیه) روی سینه راستم دارم که خیلی نزدیک به وسط سینه هامه.
چیزی که یادم میاد از سن ۱۷.۱۸ سالگی این توده رو داشتم البته اون موقع کوچیک بود و حتما باید فشار وارد میکردی تا لمسش کنی و البته تا حدودی هم ظاهری معلوم بود
به پزشک که مراجعه کردم تو همون سن گفتن که چیزی نیس خوب میشه خودش، زیر ۱۸ سال خطری نیست و این حرفا
ما هم گوش کردیم اما خوب نشد
بعد از یه مدت توش یه تغییر به وجود اومد، در عرض ۲.۳ روز ورم کرد و به شدت دردناک شد جوری که هر تغییر وضعیتی که می دادم و کوچیکترین تکونی که میخورد سینه هام، اون ناهیه به شدت درد میگرفت
پوست روی اون ناهیه هم ملتهب شد و کبودیه قرمز قهوه ای رنگی پیدا کرد و لایه لایه هم پوست رو بلند میشد
به شدت دردناک و سفت شده بود
بعد از ۲.۳ روز یه سوراخ ۱.۲ میلیمتری وسط سینه م باز شد و مایع چرکیه بد بو و زرد رنگی ازش خارج شد.
((البته این نکته رو هم بگم که الان که این اتفاق میوفته، همراه با چرک رگه های خون هم خارج میشه و هرچی به اخر مایع چرکی نزدیک میشه، مقدار خونی که همراه باهاش خارج میشه هم بیشتره تا اینکه کلا مایع خروجی جاشو به خون میده.
ولی این طور هم نیس که خونریزی ادامه پیدا کنه، خونی که میاد چند سی سی بیشتر نیست.))
بعد این مرحله هم اون توده دوباره مسطح میشه و سینه م به شکل قبل برمیگرده
دردش هم از بین میره اما باز هم اون منطقه رو که لمس میکنی توده های سفتی زیر دست احساس میشه. انگار که این کیست یا غده یکمش جامده و بقیه ش تو خالی، که با چرک پر میشه گاهی وقتا
بعد حدود یک هفته هم اون سوراخ خود به خود بسته میشه اما مثل جای ضخم مشخص میمونه
از اون به بعد این اتفاق با فاصله های زمانی نا منظم تکرار میشه
البته الان اون سوراخ روی خود سینه ام باز میشه و دوتا هم هست گاهی این یکی سر باز می کنه و گاهی اون یکی
چند وقت پیش بر حسب اتفاق فهمیدم که وقتی برای مدتی بیشتر از ۸.۹ ساعت اگه سوتین نپوشم اون ناحیه کمی دردناک میشه و طی ۳.۴ روز همون اتفاقات میوفته

واقعا می ترسم خانوم دکتر
تا یه مدت می گفتن اینا به خاطر اینه که یه مو تو اون ناحیه نمیتونه از پوست رد بشه و به سمت داخل رشد میکنه باعث عفونت میشه اما این توده هر چند وقت یکبار پر میشه و خودش خالی میشه
از نظر ظاهری هم واقعا سینه راستم و بین دوتا سینه م وضعیت جالبی ندارن
توی یک سال گذشته هم این اتفاق ۳ بار افتاده
البته زیر ۲۰ سال که بودم بیشتر بود اما الان کم شده

ترو خدا کمکم کنین نمیدونم اصلا این مشکل من چیه و خطر ناک هست یا نه :(
حتی نمیدونم پیش چه دکتری برم
اون دکتری که اولین بار پیشش رفتم هم زنان بود
میترسم باز برم درست تشخیص ندن و مشکل چند برابر شه

عکسش رو هم میفرستم شاید کمکی کرد. این قبل از اینه که کاملا کبود و تخلیه شه. حدود ۲ روز بعد از شروع درد اولیه که شروع میکنه به ورپ کردن و ۲.۳ روز قبل از تخلیه
اون منطقه کوچیک قرمز رنگ هم که تیره تره، همون جاییه که سوراخ سر باز می کنه
و یکم بالاترش هم یه قرمزیه کوچیکتر هست که اندازه یه نقطه س
اون هم محل سوراخ دومه

خواهش می کنم کمکم کنین :(
ممنون از توجهتون
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

dr_nikpouri
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط dr_nikpouri »

با سلام به شما دوست عزیز

شما باید سریعا تو سط جراح متخصص پستان ویزیت شوید .اگر به ما دسترسی دارید می توانید به مرکز ما در روزهای کاری مرکز مراجعه نمایید.
موضوع جدید ارسال پست