بررسی سونوگرافی پستانها

سوالات خود را در مورد بیماری های پستان در این قسمت مطرح کنید

مدیر انجمن: dr_nikpouri

موضوع جدید ارسال پست
taheri
کاربر جدید
کاربر جدید

بررسی سونوگرافی پستانها

پست توسط taheri »

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت خانم دکتر نیک پوری

قبل از طرح پرسشم به خاطر سایتی پرمحتوایی که دارید و اطلاع رسانی که بصورت رایگان از این طریق انجام میدید از شما کمال تشکر و قدردانی رو دارم.

من حدود دو هفته پیش که در مسافرت بودم دردی در ناحیه پشتم (بالای کمر) داشتم که کم کم این درد به زیر بغل چپ و الان زیر بغل راست رسیده و گاهی هم سینه هام تیر می کشه. امروز جهت معاینه به پزشک متخصص بیماریهای پستان و مرکز سونوگرافی کرج مراجعه کردم و نتیجه سونوگرافی به شرح زیر است :
سونوگرافی پستانها :
در بررسی سونوگرافیک با پروب خطی مولتی فرکانس mhz 10-8 بافت فیبروگلاندولر mottled و اکوژنیک ضخیم همراه با مجاری prominent در پستان ها مشهود است که مطرح کننده FCC) benign breast changes میباشد.

در پستان راست:
- ناحیه هایپو اکو patchy به قطر 5*7.5 mm در ساعت 12 در فاصله 3cm از نیپل
- ندول هایپو اکو به قطر 6*9 mm در ساعت 7 در فاصله 2cm از نیپل
نواحی فوق الذکر مطرح کننده فیبروآدنوم می باشد

در پستان چپ :
ضایعه فضاگیر cystic یا solid در پستان چپ مشاهده نمی شود.
در ناحیه اگزیلاری دو طرف پاتولوژی دیده نشد.

و بعد داروهایی که پزشک تجویز کردن اینها هستند
- D-Vitin 50000 هفته ای یک عدد
- ویتامین ای E-Zavit 100 روزی یک عدد
- ناپروکسن 500 - Naproxen 500 روزی یک عدد
و گفتند که سه ماه دیگر برای پیگیری و سونوگرافی مجدد مراجعه کنم.

با توجه به اینکه اصلا از این بیماری اطلاع زیادی ندارم و تازه امروز باهاش آشنا شدم و کمی هم مقالات سایت شما رو مطالعه کردم لطفا من رو راهنمایی کنید که آیا در بیماری من مورد خاصی هست و درمان میشه ؟ آیا پزشک داروهای خوبی تجویز کرده ؟ این مورد احتیاج به جراحی داره ؟ ممنون از راهنمایی و پاسخگویی شما

dr_nikpouri
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط dr_nikpouri »

با سلام به شما دوست عزیز

ما هم از شما متشکریم که سایت ما را برای رفع مشکلتان انتخاب کردید. به شما پیشنهاد می کنیم که در مسابقه سایت ما شرکت کنید تا هم اطلاعات علمی خود را افزایش دهید و در عین حال امید واریم برنده مسابقه ما هم باشید و از جوایز نفیس ما بهره مند شوید.

در پاسخ سوالتان باید توضیح دهم که داروهای تجویز شده برای شما مناسب است ولی می توان داروهای دیگری هم تجویز نمود.در صورت مصرف این داروها اگرمشکل شما حل نشد می توانید با ما مشورت کنید.در ضمن بیماری فیبروکیستیک و فیبروآدنوم پستان همانطور که خودتان مطالعه کردید , خوش خیم هستند و فقط نیاز به پیگیری دارند.پس نگران نباشید و در سایت با ما همراه باشید و گزارش سونو گرافی های جدید خود را برای ما ارسال کنید.
موضوع جدید ارسال پست