ضایعات هیپواکو

سوالات خود را در مورد بیماری های پستان در این قسمت مطرح کنید

مدیر انجمن: dr_nikpouri

موضوع جدید ارسال پست
friend
کاربر جدید
کاربر جدید

ضایعات هیپواکو

پست توسط friend »

با عرض سلام و خسته نباشید.25ساله هستم و2سال پیش ازدواج کردم. بچه هم ندارم.6ماه پیش بدون هیچ درد وعلامتی درسینه هایم به توصیه ماما سونوگرافی انجام دادم که ضایعه ای را نشان داد:ضایعه سالیدهیپواکو(4*13.9میلیمتر)درساعت 6پستان راست باجدارشارپ(BIRADSIII. بعداز گذشت 6ماه وخوردن25ژل ویتامین ای و 10کپسول امگا3 مجددا سونوگرافی انجام دادم که اینبار: تغییرات فیبروسیستیک خفیف درسگمانت لترال هردو پستان مشاهده میشود. ضایعه سالیدهیپواکوبه قطر5*14میلیمتردر ساعت6پستان راست وضایعه هیپواکو5.2*9.7میلیمتردرساعت9پستان چپ(BIRADS III)واکسسوری بریست اگزیلری دوطرفه مشاهده میشود.البته ضایعه سینه چپ قبلا هم بادست لمس میشداماسونوگرافیست قبلی آن را در تصاویر پیدا نکرد و احتمال به چربی بودن ان داد. آیاداروها هیچ اثری نداشته که حتی سایز ضایعه هم تغییری نکرده است؟راه درمان این توده ها چیست و اینکه آیا میتوانم ازقرص ضدبارداری استفاده کنم؟قبل ازاین6ماه حدود 1 سال ونیم ال دی مصرف میکردم.

dr_nikpouri
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط dr_nikpouri »

با سلام به شما دوست عزیز

شما باید در یک مرکز تخصصی پستان، تعیین ریسک خطر شوید.اگر ریسک خطر خاصی ندارید فقط کنترل کافیست.در صورت داشتن ریسک خطر باید تحت نمونه برداری قرار گیرید.در مورد مصرف قرص های ضد بارداری حتماً باید تحت مشاوره قرار گیرید.چون قرصهای هورمونی در پستان هم تغییراتی ایجاد می کنند.
موضوع جدید ارسال پست