توده یا چربی سینه؟!

سوالات خود را در مورد بیماری های پستان در این قسمت مطرح کنید

مدیر انجمن: dr_nikpouri

موضوع جدید ارسال پست
taranom
کاربر جدید
کاربر جدید

توده یا چربی سینه؟!

پست توسط taranom »

سلام خانم دکتر خدا قوت
من یه دخترم که 26 سال سن دارم به طور اتفاقی حدود 3ماه پیش متوجه ترشح شیری رنگ از سینه سمت راستم شدم ،به دکتر زنان مراجعه کردم گفت هر دو سینت ترشح داره و با معاینه دستی که انجام دادن گفتن به نظر میاد توده داشته باشی بهتر سنو انجام بدم که در سنو برج 8 اینجوری امد که:
یک mass اکوژن با حدودمشخص در ابعاد 6.2 *8.4 در ساعت 12برست راست دیده میشود که میتواند یک فیبروادنوما کوچک یا promint fat lobule باشد .mass های مشابه با سایز 5.2*8.8 در ساعت 3 و 8*17.6 mm در ساعت 12 برست چپ دیده میشود. تصویری از توده سالیده suspicious و کیستیک در نسنج دو برست دیده نشد.نمای نسج زیر جلدی و بخش رتروارنولار دو برست نیز طبیعی است.
دکتر زنان بهم گفت نمیشه با سنو گفت که چربی و بیخیال شی معرفیم کردن به یه دکتر جراح عمومی که ایشون با معاینه دستی تجویز یه قرص ویتامین ای 400میلی 60عدد و کپسول دنازول 200 میلی 40 عدد کردن گفتن جراحی فعلا نکن. واز خوردن کافئن و چای و کاکائو وشکلات خودداری کن من اینکار کرد کپسول حدود 2 هفته تموم شده . ماه قبل پریودم بجای 5 روز 7 روز وبا شدت کمتر رخ داد آخرای ماه دوبار1 روز در مقدار خیلی کم در 1 روز دوباره خونریزی داشتم اما این ماهی هنوز مریض نشدیم که نگرانم کرده.دکتر زنان بهم گفت این اتفاق عادی با توجه به دختر بودنت(نزدیکی من و نامزدم از پشت و با کاندوم آخرین نزدیکیمون 2ماه پیش بود) احتمال حاملگی وجود ندارد.
مجددا به دکتر دیگر مراجعه کردم که یه سری آزمایش کامل برام نوشت که. در مقدارمتوسی شن کلسیم اگزالایت در کلیه ام تشخیص دادن که با ژیم درمانی گفت برطرف میشه.اما درسنو که هفته پیش انجام دادم آمد:
اکوژنیسیته پستانها طبیعی است.در پستان چپ2توده هیپواکو با حدود منظم در عمق پستان به اقطار 6×5 و17×9میلیمتر به ترتیب در ساعتهای 1و12و درپستان راست 2توده دیگر به اقطار 8×5و9×6 درساعتهای 11 و2 مشاهده گردید.(فیبروآدنوم؟)
ابعاد هر دو لوب تیروئید کمی بزرگتر از طبیعی واکوی آن هتروزن می باشدندول بزرگی به اقطار 29×15 میلیمتر با عروق خونی برجسته در قسمت میانی لوب چپ وحداقل دو ندول 6و4 میلیمتری در لوب راست تیروئد دیده شد.
که دکتر برا تیروتید آزمایش نمونه برداری نوشتن و برای سینه گفتن عمل کنم. که من قبول نکردم میخواسم ببینم نظر شما چه هست؟! و بهترین کار چیه؟!
راسی یادم رفت بگم من قبلا سینهام خیلی بزرگ بود اما الان کوچک شدن و درد سینه سمت چپ هم دارم . و در طول 6سال 2بار ازمایش خون و ادرار دادم که کم خونی و لکه خون در ادار دیده شد ازنزدیکای ماه رمضان بیحالی و ضعف بدن و سردرد که مث حالت کیچ شدن بود بیشتر مواقع دارم !! خلاصه الان یه 1هفته که پهلو سمت چپم درد میگیره. و هر چند وقتی یبار یه سری لکه قهوی یا سفیدیا خون ازم خارج میشه .
بنظر شما من چه مشکلی دارم؟ ایا جای نگرانی هس؟!

ممنون از وقتی که میگذارین تا اطلاعات مفید را به کاربران انتقال دهین. ببخشید خیلی نوشم. بازم ممنون از شما بخاطر لطفی که بدون دریغ به کاربران اینترنتی دارین.

dr_nikpouri
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط dr_nikpouri »

با سلام به شما دوست عزیز

با توجه به شرح حالی که ذکر کردید بهتر است توسط یک متخصص زنان و یا پستان معاینه بالینی شوید.
موضوع جدید ارسال پست