بافت فیبروگلندولر

سوالات خود را در مورد بیماری های پستان در این قسمت مطرح کنید

مدیر انجمن: dr_nikpouri

موضوع جدید ارسال پست
encieh
کاربر جدید
کاربر جدید

بافت فیبروگلندولر

پست توسط encieh »

باسلام

حدودا یکماه پیش درد زیادی در سینه چپم احساس کردم. البته نزدیک زمان پریودم بود ولی این درد اینقدر زیاد بود که تا دو هفته خواب راحت نداشتم بعد از پریودم به دکتر مراجعه کردم و در معاینات گفت دو کیست وجود داره و برام سونوگرافی نوشت. در سونو فقط یک کیست دیده شد در حالیکه خودم هم در معاینه دو کیست رو گاهی احساس میکنم جواب سونوگرافی به شرح زیر است
اکوژنیسیته بافت فیبروگلندولر هر دو پستان افزایش یافته که به همراه آن نواحی هیپواکوئیک توبولار خصوصا در نواحی فوقانی و خارجی هر دو پستان مشاهده می شود. این یافته ها عمدتا مطرح کننده mild fibro cystic changes می باشند.
یک کانون کیستیک با ابعاد 5*4 میلیمتر در عمق 9 میلیمتری از سطح پوست در موقعیت ساعت 1-2 پستان چپ دیده میشود که جداری نازک داشته و فاقد اکوی داخلی می باشد.
در نیمه تحتانی پستان چپ تغییرات فیبروکیستیک با شدت بیشتری مشاهده می شود ولی در حد قابل رویت توده سولید و یا کیستیک واضحی مشاهده نمیشود. در صورت ادامه علایم بالینی بررسی تکمیلی توصیه می شود.
در نواحی مختلف پستان راست ضایعه کیستیک و یا سولید واضحی دیده نشد. نیپل دارای سایه صوتی طبیعی است. تعدادی لنف نود راکتیو با جداری صاف و منظم و فاقد acoustic shadow و با حاشیه کورتیکال هیپواکو و با چربی اکوژن سانترال مرکزی در فضای اگزیلاری دو طرف دیده میشود که ابعاد بزرگترین آنها در سمت چپ 15*3/5 میلیمتر و در سمت راست 16*7/4 میلیمتر می باشد.

ضمنا درد در ناحیه زیر سسینه چپ میباشد. لطفا بنده را در این خصوص راهنمایی فرمایید.

dr_nikpouri
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط dr_nikpouri »

با سلام به شما دوست عزیز

یک معاینه دقیق توسط پزشک متخصص انجام دهید. با توجه به این سونوگرافی نگران نباشید باید دارو مصرف کنید. فعلاً قرص ویتامین E ، با دوز 400 میلی گرم روزانه مصرف کنید. اگر یه ما نزدیک هستید برای بررسی دقیق می توانید به مرکز ما مراجعه کنید.
موضوع جدید ارسال پست