فيبروادنوم

سوالات خود را در مورد سرطان پستان در این قسمت وارد کنید

مدیر انجمن: dr_nikpouri

موضوع جدید ارسال پست
bahar-dove
کاربر جدید
کاربر جدید

فيبروادنوم

پست توسط bahar-dove »

با عرض سلام و خسته نباشيد
مادري 28 ساله هستم كه حدود 10 سال پيش متوجه توده اي در پستان راست خود شدم و پس از مراجعه به پزشك و انجام آزمايش دكتر خيالمو راحت كرد و گفت احتياجي به عمل نيست (گفت اين توده مثل گوشت ماهي ميمونه)
سال گذشته ( قبل از بارداري) متوجه درد و توده اي در پستان سمت چپ شدم كه نتيجه سونو اين بود

[font=Arial Black] [/font]

در بررسي سونوگرافي با پروب 7.5 مگاهرتز از پستان تراكم نسج فيبروگلاندولر ديده مي شود كه بصورت قرينه ميباشد.
اتساع خفيف داكتها ديده ميشود .
ضخامت پوست در هر دو پستان طبيعي است .
در ساعت 6 پستان راست يك توده هيپو اكو هوموژن به ابعاد 91*35 ميليمتر ديده شد كه احتمال فيبروادنوم مطرح ميباشد .
در زير بغل دو طرف ضايعه يي ديده نشد .
نتيجه :
يافته هاي سونوگرافيك فوق مطرح كننده تغييرات خفيف فيبروكيستيك در هر دو پستان همراه توده پستان راست (فيبروادنوم).

پس از سونو دكتر باز هم گفت احتياجي به عمل نيست اما من اصرار به عمل داشتم چون سينه هام خيلي بزرگ شده بودند و همچنين سينه سمت راست حدودا 2 سايز بزرگتر از چپي است . چند روز بعد متوجه بارداري شدم ( ضمنا حدود دو سال از داروهاي باروري مثل fsh و ... استفاده مي كردم )
بعد از به دنيا آمدن بچه و بعد از هر بار شير دادن درد خيلي خيلي خيلي شديدي را در سينه سمت راست داشتم و چون پسرم فقط از يه سينه (راست) شير مي خورد سينه ام عفونت كرد و شير درونش جمع شد و بالاخره شير خشكي شد الان پسرم 3 ماهش تموم شده و هنوز شير دارم آيا بهتره برم توده ها رو در بيارم يا نه ؟

dr_nikpouri
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط dr_nikpouri »

با سلام به شما دوست عزیز

اگر سایز فیبرو آدنوم شما طبق سو نو گرافی درست باشد ، باید حتما برداشته شود.
موضوع جدید ارسال پست