توده ی پستان -فیبروادنوما

سوالات خود را در مورد بیماری های پستان در این قسمت مطرح کنید

مدیر انجمن: dr_nikpouri

موضوع جدید ارسال پست
tanya
کاربر جدید
کاربر جدید

توده ی پستان -فیبروادنوما

پست توسط tanya »

سلام؛

من دختری 20 ساله هستم؛
مدتی پیش توده ای در سینه ام احساس نمودم(البته با لمس)، پس از مراجعه به پزشک و انجام سونوگرافی(BREAST) ، جواب سونوگرافی به شرح زیر بود:استرومای اکوژن و مجاری متسع شیری به نفع تغییرات فیبروکیستیک مشاهده می شود. درساعت 6 پستان راست تصویر یک کانون ایزو اکو به اندازه 20میلیمتر که احتمالا مربوط به فیبروادنوما است مشاهده میشود.
توده ی Solid واضحی در پستان چپ دیده نشد.ضخامتپوست پستانها طبیعی است.در نواحی اگزیلاری دو طرف ادنوپاتی و ضایعه ی فضاگیر مشهود نیست.

پزشک برایم 60 عدد ویتامین ای تجویز نمود و تغییری احساس نکردم.

سه ماه بعد دوباره به سونوگرافی رفتم و جواب به شرح زیر بود:
در بررسی انجام شده با پروب 5/7 و 10MHZ در نماهای ساژیتال و کرونال و رادیال:
بافت پستانهای دو طرف دنس گلاندولر میباشد.تصویر یک توده هیپواکوئیک به قطر 20 میلیمتر در ساعت 6تا 7 پستان راست با احتمال فیبروادنوم رویت شد.توده Solid یا Cystic در پستان چپ دیده نشد.ضخامت پوست پستانها طبیعی است. در نواحی اگزیلر دو طرف ادنوپاتی و ضایعه پاتولوژیک دیده نشد.
پزشک فرمودند چیزمهمی نیست، و دارویی هم مصرف نکردم.
الآن 5 ماه از سونوگرافی گذشته و چند روز اخیر احساس درد خیلی کمی در پستانم دارم و احساس میکنم که یه کم توده بزرگتر شده.
ترس زیادی دارمو شدیدا استرس دارم ، خواهشمندم راهنمایی فرمایید.چیکار کنم؟
آیا دارویی لازم است؟

باتشکر

dr_nikpouri
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط dr_nikpouri »

با سلام دوست عزیز

در ابتدا می گوییم که اصلا" نگران نباشید.شما باید در اولین فرصت به مرکز تخصصی پستان مراجعه کنید تا اقدامات لازم در مورد شما بعمل آید.
اگر درشهر رشت یا مناطق مجاور ما هستید می توانید به مرکز ما مراجعه کنید .حتی اگر راه دور هم هستید ما مشتاق پذیرایی از شما دوستان هستیم.به هر جهت مرکز تخصصی ما در صبح روز های یکشنبه و سه شنبه بین ساعت 10 تا 12 فعال می باشد.

آدرس مرکز :رشت -میدان صابرین - بلوار نماز -ساختمان جرجانی A - طبقه دوم

در صورت تماس ویا ملاقات حضوری اعلام کنید که از اعضای سایت ما هستید تا در همان روز بین نوبت تحت ویزیت قرار بگیرید.

اطلاعات بیشتر در مورد این مرکز در صفحه نخست سایت با عنوان مژده به بانوان گیلانی توضیح داده شده است.
موضوع جدید ارسال پست