سونوگرافي از سينه

مدیر انجمن: dr_nikpouri

موضوع جدید ارسال پست
eskandari
کاربر جدید
کاربر جدید

سونوگرافي از سينه

پست توسط eskandari »

باسلام وخسته نباشيد خدمت شما دكتر عزيز.من 35 سال سن دارم دو فرزند دختر به سن 19و14ساله.من دو سال پيش سونو از سينه هام انجام دادم گفتند تغييرات فيبروكيستيك خفيف به صورت پراكنده در هر دو سينه دارم.الان بعد از دوسال خيلي سينه هام تير ميكشيد به دكتر مراجع كردم گفتن كه سونو بدم بعد جواب سونوم اين بود:
بررسي نسج فيبروگلندولر هر دو سينه توسط ترانسديوسر 7.5مگاهرتز لينه آر صرت گرفت.بافت فيبروگلندولارmotteldواكوژن ضخيم همراه بامجاري prominentدرپستان ها مطرح كننده ي تغييرات فيبروكيستيك سينه است.
پستان سمت چپ دربرخي نواحي داراي داكت هاي ديلاته مطرح كننده ي ductal ectasiaزويت ميگردد كه برخي ازداكتها داراي محتواي اكوژن داخلي ميباشد كه مطرح كننده ي پاپيلوم اينتراداكتالب به ديامتر 2*2ميليمتر درساعت9و2*2ميليمتر درساعت3و3*4ميليمتر درساعت 12 ميباشد.تصوير يك كيست بامحتواي غير شفاف به ديامتر 3*8ميليمتردرساعت 3 پستان چپ رويت گرديد.
تصوير يك كيست ساده به ديامتر 7*5ميليمتر درساعت 2 پستان راست رويت ميگردد. تصوير يك ناحيه ي هايپو اكوبااجزاي اكوژن داخلي به ديامتر 5*15مييمتر درساعت 6پستان راست رويت ميگردد كه باتوجه به سايز ونماي آنbiopsyتوصيه ميگردد.
آثاري از توده فضاگير solidياcysticيا كلسيفيكاسيون درپارانشيم سينه ها مشاهده نگرديد.
درنواي اگزيلاري هردوطرف آدنوپاتي مشاهده نشد.
خانم دكتر تورو خدا راهنماييم كنيد من چكار كنم ايا سينه هام مشكلي داره بهم گفتن بايد از سه قسمتش نمونه برداري بشه پس چراتو سونو يك جاروميگه.مادرم هم سرطان كبد ومعده داشته فوت كرده .من منطقه محروم هستم نميتونم به دكتر بروم اين سونو راهم تهران دادم و برگشتم شهرمون توروخدا راهنماييم كنيد.تو سايتاي ديگه هرچي گفتن جوابمو ندادن شما جوابم رو بديد.
متشكرم.

dr_nikpouri
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست توسط dr_nikpouri »

با سلام

عزیزم نگران نباش ، لزوم نمونه برداری دلیل وجود سرطان یا بیماری های خطرناک نیست فقط دلیل بر بررسی بیشتر است . با حوصله و بدون نگرانی اقدام کنید. اگر از نظر هزینه مشکل دارید به بیمارستان امام خمینی تهران مراجعه کنید .

شاد و سلامت باشید.
موضوع جدید ارسال پست